Ďalší Nitrania reprezentujú Slovensko v Európe

2011-06-27

Slovensko je iba treťou krajinou bez mora, kde sa hrá plážový tenis. Tento šport si vzal za svoj a podporuje ho športový klub 1.ABC Nitra. Po prvých lastovičkách - zakladajúci členovia Michal Ivan a Rado Laco sa zúčastnili majstrovstiev Českej republiky už v roku 2009 - rastie nielen počet záujemcov o rekreačný plážový tenis, ale pribúda i reprezentantov Nitry a Slovenska na okruhu ITF (plážový tenis je zaradený v štruktúrach tenisových zväzov).

Tento nenáročný šport uchvátil z roka na rok viacerých, najviac sa darí dvojici Andrea Hradecká, Alena Benčová. "Ja by som to hrala každý deň, keby som mala s kým," zaželala si Alena v tréningu pred turnajom vo Wiener Neudorf 25.-26. júna. Napriek tomu, že sparingpartnerky na svojej výkonnostnej úrovni hľadajú zatiaľ ťažko, pre dievčatá - obe bývalé tenistky - bol turnaj pri Viedni už druhým medzinárodným. Pár týždňov predtým si odbili svoju ostrú premiéru na turnaji v Mníchove. Aj v Nemecku, aj v Rakúsku siahali na účasť v najlepšej štvorke. V Mníchove im k tomu chýbali 3 loptičky, teraz vo Viedni vypadli vo štvrťfinále s neskoršími víťazkami z Maďarska (Erdélyi, Gavalda), no výsledkom 4:6, 6:7 a najmä hrou ich riadne potrápili. Nitrania v mužskom pavúku (R. Laco, Mi. Ivan, Ma. Ivan) sa do najlepšej osmičky nedostali.
(mii)

Zaujal vás plážový tenis? Najbližší turnaj (rekreačný, nitriansky) sa uskutoční v sobotu 9.7. na nitrianskom kúpalisku. Prihlášky do stredy 6.7. prostredníctvom www.nbl.sk.

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo