Dohnal,Sýkora (CZE) - Řádek (CZE),Schmidt (HUN) 2-6,6-4,13-11

2013-08-25   |   www.plazovytenis.sk

vo finále druhého ročníka G4 turnaja ITF v plážovom tenise na Slovensku (DUNLOP BT Open Slovakia 2013)

Ženská kategória bola zrušená, a začiatok mužskej poznačilo zopár skrečov. Tí, čo sa zúčastnili, však neľutujú. V ideálnych poveternostných podmienkach (pod mrakom, bez prudkého slnka, iba pár kvapiek dažďa a 100% bezvetrie) hráči na ihrisku potvrdili papierové predpoklady. Na prvých štyroch miestach totiž skončili dvojice presne v poradí, v akom boli nasadené:

  1. Dohnal, Sýkora
  2. Řádek, Schmidt
  3. Kopecký, Kurtis
  4. Laco, Kakula

Finále bolo tak ako vlani v premiérovom ročníku, čisto zahraničnou záležitosťou. A malo zvláštny náboj. V Česku sa totiž dvojica Dohnal, Sýkora stáva jednotkou. Ešte donedávna ňou boli Pavel Řádek a Lukáš Mrňavý. A predbehnúť "Mrňousa a Pavarottiho" je pre Dohnala so Sýkorom momentálne veľkou motiváciou. Čo sa týka rebríčka ITF, podarilo sa im to práve v jeho poslednom vydaní pred DUNLOP BT Open Slovakia 2013 (v ňom poskočili na miesto 266. a Řádek s Mrňavým klesli na 298. - individuálny ranking). Potvrdiť túto "výmenu stráží" v priamej konfrontácii je však vecou cti a prestíže. Dohnal so Sýkorom to sčasti dokázali, hoci nie jednoznačným výsledkom. Pavla Řádka, po boku tentokrát s Maďarom Petrom Schmidtom, zdolali až v supertajbrejku 13-11.

Súťaže útechy sa zúčastnili dve ženské dvojice, Ivan Novák a Michal Škrla, ktorým sa nedostavili spoluhráči a mužské dvojice ktoré vypadli v prvom a druhom (štvrťfinále) kole. Šesť dvojíc zohralo 1 set každý s každým a prekvapujúce výsledky sú povzbudivé najmä pre ženy. V priamej konfrontácii aj so 4 mužskými dvojicami totiž súťaž útechy vyhrali Alena Benčová a Daniela Nováková! Navyše, nestratila sa ani druhá ženská dvojica Petrovičová, Šindlerová - a to napriek tomu, že ide o beachvolejbalistky, ktoré beachtenisovú raketu držali v ruke iba druhýkrát!

Medailisti súťaže útechy:

  1. Benčová, Nováková
  2. Novák, Škrla
  3. Ivan, Bubák

 

"Sme spokojní najmä s tým, že sa nám v skromných a neľahkých podmienkach podarilo udržať tradíciu ITF turnaja a dokonca rozšíriť počet zastúpených národov - okrem SR a ČR malo tento rok zastúpenie už aj Maďarsko. Všetci zahraniční účastníci si pochvaľujú prostredie i organizáciu turnaja, čo je prísľubom zaujímavej účasti aj do budúcnosti," hodnotí pozitíva Radovan Laco, prezident Beachtennis Slovakia a úradujúci majster SR v tomto športe.

Nie všetko však bolo ideálne. "Naopak, mrzí nás prístup a disciplína niektorých Slovákov. Súťaž žien sme rušili a oživovali niekoľkokrát, pretože počet záujemkýň sa ledva škriabal na potrebnú hranicu 4 dvojíc a akonáhle sa zdalo, že sme ju dosiahli, niekto vždy odriekol. Jedna dvojica dokonca v priebehu piatka účasť potvrdila, aby ju vo večerných hodinách SMSkou zrušila. Je to mladý šport, nemá veľkú základňu, jeho propagácia nás stojí dosť síl, času, energie a peňazí. Ani toto nás však nedemotivuje. Skôr sme zistili, že musíme pritvrdiť v podmienkach účasti. U mužov sa stalo niečo podobné (oproti vyžrebovaniu sa nedostavili 4 muži, čím vypadla jedna dvojica a ďalšie dve sa rozbili, pozn. red.), no tu je záujem dostatočný, turnaj na nich nestál a nepadal. Len nás ako organizátorov mrzí, že ostrieľaní borci merajú cestu z Prahy či Budapešti a turnaj si pochvaľujú, a na druhej strane napríklad 16-ročný Slovák, ktorý je deň pred turnajom na tréningu, naň jednoducho nepríde s trápnou výhovorkou a nechá v štichu partnera, ktorý sa na neho spolieha a vekom by mu mohol byť otcom," dodáva Michal Ivan, riaditeľ ITF turnaja.

Výsledky


Finále
Dohnal, Sýkora - Řádek, Schmidt 2/6, 6/4, 13/11
O 3.miesto
Kopecký, Kurtis - Laco, Kakula 6/7 (2), 6/2, 10/6
Semifinále
Dohnal, Sýkora - Laco, Kakula 6/3, 6/1
Kopecký, Kurtis - Řádek, Schmidt 2/6, 6/4, 8/10

Kompletné výsledky / completed draw

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo