ITF Beach Tennis Tour: Páleníková zbiera body, ostatní skúsenosti

2016-02-01   |   www.plazovytenis.sk

Slováci bojujú o prvé body do M-SR 2016, zatiaľ iba na ITF turnajoch v zahraničí. Katarína Páleníková získala do novej majstrovskej sezóny už 58 bodov, ostatní zatiaľ žiadne.

ITF G1 Hua Hin, Thajsko (5.-7.12.2015)

Slovenská majstrovská sezóna 2016 sa začala hneď po skončení predošlej, t.j. ešte začiatkom novembra minulého roka. Ešte v starom roku skúsili už do nového ročníka bodovať Katarína Páleníková a Zuzana Ládiová na turnaji ITF G1 v Hua Hin (Thajsko). Jediné dve Slovenky v pavúku nehrali však spolu. Zuzana Ládiová zbierala skúsenosti s Francúzkou Anne Contival, ruská dvojica Sergeeva - Sizonenko ich však vyprevadila z kurtu nekompromisne dvoma kanárikmi. Lepšie sa darilo Kataríne Páleníkovej, ktorá so svojou japonskou partnerkou Miyasaka preskočila švajčiarsko-japonskú prekážku v prvom kole pavúka (64 60). Pritom Švajčiarka Laura Galli mala pred týmto turnajom porovnateľný ranking ako naša K.Páleníková (149 vs. 128). Ani jedna z Japoniek do tej chvíle v rankingu nebola, preto K.Páleníkovú mohol okrem vlastných bodov tešiť fakt, že pomohla k prvým ITF bodom svojej partnerke. Druhé kolo bolo však aj pre nich konečnou, a stopka bola takisto ruská - konkrétne tretí nasadený pár Chubarova - Glimakova (46 46).

Výsledky Slovákov

Ženy
1.kolo
Contival (FRA), LÁDIOVÁ (SVK) - Sergeeva, Sizonenko (RUS) 06 06
Galli (SUI), Umeda (JPN) - PÁLENÍKOVÁ (SVK), Miyasaka (JPN) 46 06
2.kolo
Chubarova, Glimakova (RUS - 3) - PÁLENÍKOVÁ (SVK), Miyasaka (JPN) 64 64

ITF bez prize money, Budapešť, Maďarsko (16.-17.1.)

Na ďalšiu slovenskú účasť v ITF turnajoch sme potom čakali mesiac a pol, no bola o to väčšia a aj úspešnejšia. Cez víkend 16.-17.1. organizovali Maďari dva ITF turnaje v Budapešti, oba bez prize money. Sobotného sa zúčastnila zo Slovákov iba Katarína Páleníková, ktorá turnaj vyhrala, s jednou zo svojich obľúbených partneriek Zsuzsannou Kovács (Maďarsko). V nedeľnom turnaji boli opäť vo finále, no repríza rovnakého finálového súboja dopadla tentokrát lepšie pre Maďarky Anikó Kovács - Monika Erdélyi. Mužské pavúky boli po oba dni nabité a zo Slovákov sa do súťaže dostali iba v nedeľu bratranci Sawicki. Dostali divokú kartu, no zároveň s ňou aj prvých nasadených do prvého kola. Z turnaja sa dlho netešili (prvým nasadeným podľahli 16 46), no môže ich tešiť aspoň fakt, že neskorších víťazov potrápili výsledkovo viac iba tretí nasadení vo finále. Ani v štvrťfinále, ani v semifinále nemali so súpermi, súdiac podľa výsledku, Nemci toľko starostí ako práve s Karolom a Romanom.

Výsledky Slovákov

Turnaj sobota 16.1.

Ženy
Skupina
Zs. Kovács (HUN), PÁLENÍKOVÁ (SVK) - Jeney, Ladanyi (HUN) 60 61
Zs. Kovács (HUN), PÁLENÍKOVÁ (SVK) - Papavasilieou, Tsavou (GRE) 64 60
Zs. Kovács (HUN), PÁLENÍKOVÁ (SVK) - Kokkinou, Michail (GRE) 61 62
Finále (víťazky dvoch skupín)
Zs. Kovács (HUN), PÁLENÍKOVÁ (SVK) - Erdélyi, A.Kovács (HUN) 64 63

Turnaj nedeľa 17.1.

Ženy
Skupina
Zs. Kovács (HUN), PÁLENÍKOVÁ (SVK) - Jeney, Ladanyi (HUN) 62 62
Zs. Kovács (HUN), PÁLENÍKOVÁ (SVK) - Papavasilieou, Tsavou (GRE) 60 75
Finále (víťazky dvoch skupín)
Zs. Kovács (HUN), PÁLENÍKOVÁ (SVK) - Erdélyi, A.Kovács (HUN) 36 67*
*výsledok tajbrejku organizátor v oficiálnych výsledkoch neuvádza
Muži
1.kolo
Muschiol, B.Ringlstetter (GER - 1) - K.SAWICKI, R.SAWICKI (SVK) 61 64

 

ITF bez prize money, Viedeň, Rakúsko (23.-24.1.)

Týždeň po Budapešti (23.-24.1.) organizovali 2 turnaje Rakúšania vo Viedni. Tu sa okrem doteraz spomínaných účastníkov zapojila už aj mladá dvojica Adam Kakula - Adam Karlubík, ktorá štartovala v nedeľu na divokú kartu. Podľa vlastných slov im chýbala istota najmä pri smečovaní a servise, o to viac si cenia svoju prvú spoločnú ITF skúsenosť (dvojica sa dala dokopy iba v novembri 2015). “Odohrali sme 2 kvalitné zápasy, z ktorých keď sa poučíme, môžu nám veľa dať do ďalších medzinárodných turnajov a zápasov,” hovorí úradujúci majster SR, stále len 17-ročný Kakula. To už počíta aj prehru 39 v súťaži útechy, kde dostali za súpera taliansky pár Bolletta - Cola, ktorý v hlavnej súťaži potrápil neskorších víťazov (57 36). Veru, pre získavanie skúseností niet veľa lepších škôl, ako je talianska. Najmä skúsenosti zbierajú, hoci v pokročilejšom veku, aj Karol a Roman Sawickí. Ani vo Viedni sa im nepodarilo prejsť prvé kolo - v sobotu vzali Francúzom len jeden gem, v nedeľu Švajčiarom tri. Vo víťaznom ťažení pokračuje naopak Katarína Páleníková, ktorá si pripísala ďalších 24 bodov (18 za víťazstvo v sobotu + 6 za 3.-4.miesto v nedeľu) a zvýšila svoj náskok na čele rebríčka M-SR 2016 v plážovom tenise.

Výsledky Slovákov

Turnaj sobota 23.1.

muži
1.kolo
K.SAWICKI, R.SAWICKI (SVK) - Castellano, Darnal (FRA) 16 06
ženy
Skupina
PÁLENÍKOVÁ (SVK), Zs.Kovács (HUN) - Lhuissier, Simon (FRA) 60 63
PÁLENÍKOVÁ (SVK), Zs.Kovács (HUN) - Wirth (ARG), Xenofontos (CYP) 60 62
PÁLENÍKOVÁ (SVK), Zs.Kovács (HUN) - N.Voit, S.Voit (AUT) 60 64
Finále (víťazky dvoch skupín)
PÁLENÍKOVÁ (SVK), Zs.Kovács (HUN) - Amesbauer (AUT), Cudermann (SLO) 76(3) 61

Turnaj nedeľa 24.1.

muži
1.kolo 
K.SAWICKI, R.SAWICKI (SVK) - Fischer, Fornasier (SUI) 26 16
KAKULA, KARLUBÍK (SVK) - Endrödy, Godor (HUN) 16 36
ženy
Skupina
PÁLENÍKOVÁ (SVK), Zs.Kovács (HUN) - Lhuissier, Simon (FRA) 60 61
PÁLENÍKOVÁ (SVK), Zs.Kovács (HUN) - Wirth (ARG), Xenofontos (CYP) 62 61
PÁLENÍKOVÁ (SVK), Zs.Kovács (HUN) - Sergeeva (RUS), Svaronka (LAT) 46 63 57
Hrali sa dve skupiny, druhý tím z každej skupiny skončil v celkovom poradí na 3.-4.mieste (nehrá sa klasické semifinále, víťazky skupín hrajú finále)

 

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo