Komuniké 1.ABC Nitra k neuskutočneným turnajom

2010-08-13

Organizátor prvej slovenskej série v plážovom tenise, amatérsky športový klub 1.ABC Nitra, sa ospravedlňuje všetkým, ktorých sa akokoľvek dotkli nečakané zrušenia turnajov. Jedná sa najmä, ale nielen, o turnaje plánované v posledných dvoch týždňoch (Lieskovec a Orlík, oba Zvolen). Séria 6 turnajov sa po treťom turnaji (Nitra, 17.júl) na dlhšie nečakane zastavila.

Vzniknutá situácia nás mrzí, no je spôsobená neserióznym partnerom - Beach Open Series (BOS). S jej šéfom J. Orgonášom sme pred sezónou (14. apríla 2010) uzavreli dohodu, podľa ktorej sme mali dostať priestor na organizáciu miniturnaja v plážovom tenise (cca 2-4 hodiny) na 5 turnajoch série BOS. Výber konkrétnych turnajov sme nechali na organizátora BOS. Po konzultácii s ním sme dospeli k nasledovnému kalendáru historicky prvej série plážového tenisu:

16.5. Čunovo
5.6. Dúbravka (BA)
27.6. Patrónka (BA)
17.7. Nitra
7.8. Lieskovec (ZV)
14.8. Orlík (ZV)

Hneď s prvým turnajom sa však vyskytol problém. Pri uisťovaní, či je všetko pre turnaj v Čunove zabezpečené, ostal J. Orgonáš otázkou zaskočený, s tým, že "16. mája žiadny turnaj v Čunove nie je". Keďže sme už mali natlačených 200 kalendárov s dohodnutým termínom 16.5. (kde našťastie nefigurovalo miesto), Orgi nám ponúkol náhradné riešenie - v rovnakom termíne turnaj na inom mieste - Incheba. Napokon sa však turnaj nekonal ani tam. Z dôvodu, že tamojší organizátor "nestihol postaviť kurty včas".

Nasledovné tri turnaje sme absolvovali podľa plánu - 5. a 27.6. v Bratislave a 17.7. v Nitre. Počet zúčastnených stúpal každým turnajom, plážovému tenisu sa začalo dariť získavať priazeň verejnosti.

V auguste sme však dostali od BOS nie facku, ale rovno dve. A obe vo Zvolene. Najskôr sme sľúbený priestor nedostali v Lieskovci, týždeň nato ani na Orlíku. Problém bol rovnaký - lokálny organizátor sa v oboch prípadoch o tenise dozvedel neskoro - až keď mal naplánovaný volejbalový turnaj, z ktorého potom z kapacitných dôvodov nemohol ukrajovať. Organizátor jedného z týchto dvoch turnajov sa o tenise dozvedel dokonca iba deň pred turnajom, hoci J. Orgonáš svoj záväzok dal už v polovici apríla. Z piatich sľúbených turnajov boli napokon iba 2. Nezodpovedné, nekorektné. Preto hovoríme o neserióznom partnerovi.

Nič to, človek sa celý život učí a poučili sme sa aj my. Beach Open Series nás sklamala, nemôžme sa na ňu spoľahnúť. Ideme preto vlastnou cestou. Chceme, aby prvá slovenská séria v plážovom tenise skončila dôstojne s počtom turnajov aspoň 5 . Preto sme pridali jeden turnaj v Nitre, kde bol o plážový tenis zatiaľ najväčší záujem a komunikujeme s ďalšími záujemcami o usporiadanie turnaja v tomto atraktívnom športe.

Michal Ivan
Prezident 1.ABC Nitra

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo