M-SR 2017: Ženský titul na stredné Slovensko, mužský na západ

2017-08-20   |   www.plazovytenis.sk

Turnaj majstrovstiev SR 2017 vyhrali Adam Karlubík s Adamom Kakulom, Lucia Syč-Kriváňová s Barborou Syč-Kriváňovou. Gratulujeme!

Pre Adama Kakulu je to tretí titul (predtým 2015 a 2016), čím sa v historickej tabuľke dotiahol na Radovana Laca (rovnako 3-násobný majster). U 19-ročného rodáka z Topoľčian to však nemusí byť titul posledný. Hetrik skompletizoval vo dvojici s Adamom Karlubíkom. Pre "Karčiho" je to titul prvý, ale logický a zaslúžený. Plážový tenis hrá od svojich 16 rokov, a jeho postupný pokrok v rebríčku Beach Tennis Slovakia zodpovedá pokroku na kurte aj tomu, ako tento šport "žerie" (2014: 33.miesto, 2015: 5.m., 2016: 2.m.). Aj u neho platí, že zrejme nepovedal v plážovom tenise posledné slovo.

Majstrovstvá SR sa vo svojom 6.ročníku hrali poprvýkrát ako jeden samostatný turnaj, nie dlhodobá súťaž (prirodzený vývoj a výsledok reorganizácie súťaží z dielne Petra Miklušičáka pred necelým rokom (október 2016). Presný dátum poznal turnaj od mája, miesto konania sa vyberalo dlhšie, než sa čakalo. "Áno, je pravda, že sme ho plánovali mať určené skôr. Nechceli sme sa však unáhliť, ale starostlivo vybrať miesto a zázemie adekvátne povahe podujatia. Zohľadňovať treba pritom viacero vecí - od kvality športoviska, komplexnosti zázemia, záujmu miestnych ľudí, až po vhodnú geografickú polohu. Nešlo totiž len o nejaký turnaj, ale o majstrovstvá. Nie majstrovstvá západného Slovenska, ale Slovenska. V prípade Lieskovského tenisového klubu sa napokon stretli všetky tieto požiadavky bez nutnosti akéhokoľvek kompromisu. V mene organizátora ďakujem hostiteľskému Lieskovskému tenisovému klubu za organizáačnú spoluprácu a obci Lieskovec za podporu podujatia," ozrejmuje Michal Ivan z Beach Tennis Slovakia (Slovenská asociácia plážových športov).

V ženskej časti vyniesol rok 2017 na trón nové mená. Nejde však o žiadne zelenáčky. Lucia a Barbora Syč-Kriváňové sa zúčastňujú majstrovstiev SR od roku 2014, kedy mala raketový nástup najmä Barbora (2.miesto v konečnom rebríčku). Od nasledujúceho roku boli už obe stabilnou súčasťou TOP 5. Ešte nemali šancu dokázať toľko, ako Venus a Serena, ale aj slovenský beach tennis už má svoje sestry! Na majstrovstvách SR 2017 nestratili Banskobystričanky ani jeden set a postarali sa o to, že ženský titul zostal na strednom Slovensku.

Majstrovstvá SR 2017 sú za nami, no sezóna 2017 končí až s koncom septembra. Najbližšie turnaje v termínovej listine Beach Tennis Slovakia: 2.9. Bardejov, 3.9. Lieskovec.

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo