Majstrami SR 2014 Laco a Páleníková

2015-01-22

Tretí ročník majstrovstiev SR v plážovom tenise priniesol zmenu na ženskom tróne - Andreu Hradeckú strieda Katarína Páleníková. Naopak u mužov skompletizoval majstrovský hetrik Radovan Laco.

Majstri SR v plážovom tenise 2014: Radovan Laco a Katarína Paleníková

U mužov sa zdalo rozhodnuté už skôr, Radovan Laco si na čele rebríčka udržoval počas celej sezóny bezpečný náskok až napokon vyhral spôsobom štart-cieľ s konečným ziskom 171,25 bodov. Na chrbát rodákovi z Detvy ako-tak dýchal len druhý Adam Kakula z Topoľčian so 125 bodmi. Tento fakt a pohľad do detailného rebríčka prezrádza základnú ingredienciu receptu na úspech medzi mužmi v roku 2014: účasť. Tak Laco, ako i Kakula sa zúčastnili 7 turnajov. Okrem nich sa z celkovo 76 hráčov mužského rebríčka iba traja ďalší zúčastnili viac než 2 turnajov! Laco a Kakula tak boli zároveň jediní dvaja zo všetkých účastníkov a účastníčok M-SR 2014, u ktorých sa dostala k slovu "korekcia" - do rebríčka sa započítava iba 6 najlepších výsledkov hráča.

U žien to bola väčšia dráma. Súboj o majstrovský titul sa odohrával až do samotného konca medzi piatimi ženami. Zatiaľčo Skaličanky Wallnerová a Z.Chrenková, ako aj Banskobystričanky B.Syč-Kriváňová a Ternuščáková bojovali bok po boku na domácom fronte, t.j. turnajoch v SR, rybník im napokon vypálila Bratislavčanka Katarína Páleníková. Aj vďaka tomu, že okrem dvoch domácich sa zúčastnila aj štyroch medzinárodných turnajov ITF Beach Tennis Tour. Medzi prvým a druhým miestom bol u žien rozdiel iba 8 bodov a aj tu platí, podobne ako u mužov, že dôležitú rolu hrala účasť. Druhé Barbora Syč-Kriváňová a Nicole Ternuščáková odohrali iba 4 turnaje (s rovnakým počtom bodov = 100, lebo všetky hrali spolu). Ak by odohrali o 1 alebo 2 viac, tie by sa im rátali v plnej výške a veľmi pravdepodobne by stratu 8 bodov zmazali. Samozrejme, Páleníková mohla získať ďalšie body tiež, no jej by sa už nerátali v plnej výške, lebo by sa k slovu dostala "korekcia".

Konečné rebríčky Majstrovstiev SR 2014: muži / ženy

Sláva víťazom, česť ostatným

Blahoželáme Radovanovi Lacovi a Kataríne Páleníkovej k titulu majstra SR v plážovom tenise pre rok 2014. Zároveň ďakujeme všetkým ostatným účastníkom M-SR 2014, ktorí boli súčasťou krásnej a prelomovej sezóny pre beachtennis na Slovensku. Aj vy ste prispeli k tomu, že v treťom ročníku majstrovstiev SR porazených vari ani nenájdeme.