Na turnaji v Bratislave aj hráč z prvej svetovej stovky

2014-09-02   |   www.plazovytenis.sk

Už šiesteho turnaja tohotoročnej série M-SR v plážovom tenise sa zúčastnil aj 95. hráč svetového rebríčka ITF (k 25.8.2014 – pozn.red.) Martin Schmidt z Rakúska. Spolu s 12 novými hráčmi, ktorí ešte nikdy na oficiálnom turnaji majstrovstiev Slovenska  neštartovali, prispel k vynikajúcej hernej úrovni turnaja. Okrem Rakúšana mal z hráčov v Bratislave medzinárodné body aj trojlístok Laco (ATP 486. / SR 1.) Kakula (ATP 627. / SR 2. a Kurtiš (ATP 1079. / SR 5.), zo žien len Páleníková (ATP 635. / SR 5.). Organizácie turnaja v novom beachtenisovom centre bratislavskej Slávie Agrofert sa na dvoch pieskových kurtoch ujali v spolupráci s Beachtennis Slovensko Peter MiklušičákValentína Sedláková. Čo všetko predchádzalo príprave podujatia sme sa opýtali práve Petra. „Bolo to dosť časovo namáhavé, hlavne príprava turnaja, ktorý  si vyžadoval aj určité materiálne zabezpečenie, keďže išlo o turnaj série M-SR. Máme už organizačné skúsenosti, ale aj tak dnes zohnať sponzorov je dosť náročné a turnaj takýchto rozmerov jednoducho bez partnerov „nefunguje“. Tým, ktorí nám pomohli, patrí moja srdečná vďaka. Veľa času mi zabrala aj samotná propagácia, samozrejme chcel som si zahrať aj ja, tak som čo-to musel aj  potrénovať. Zabezpečeniu všetkých potrebných vecí som sa naplno začal venovať tak pred dvoma týždňami, samozrejme popritom mám aj svoju prácu – som profesionálnym trénerom tenistov, ale určite investovaný čas neľutujem. Podľa mňa sa nám turnaj celkom vydaril a spokojní hráči sú pre nás tou najväčšou odmenou. Navyše, pri tejto akcii som mal aj veľkú podporu u mojej priateľky Valentínky, ktorá toho mala na pleciach viac než dosť, ale všetko napokon zvládla na jednotku,“ uzavrel aktuálny tréner Kristíny Kučovej a potvrdil snahu a záujem v budúcej sezóne zorganizovať minimálne dva väčšie beachtenisové turnaje.

Turnaj v sviatočný deň (29.8., výročie SNP) potvrdil, že plážový tenis sa v meste na Dunaji uchytil. „Konečne vzniklo aj v Bratislave miesto, kde sa dá hrať a zatrénovať si tento krásny šport. Trvalo to dlhšie, ale dá sa s predstihom povedať, že táto sezóna je aj vďaka turnajom vo Zvolene, Novom Meste nad Váhom, Čunove či tu v Bratislave zatiaľ asi naša najúspešnejšia. Pred jej začiatkom sme sa rozhodli, že skúsime výjazdmi podporiť aj ostatné mestá, lebo do roku 2014 sa plážový tenis hral na Slovensku iba v Skalici a v Nitre. Hneď na úvod sezóny sme v maličkej obci pri Zvolene - Lieskovci zorganizovali pekný a hlavne kvalitne obsadený turnaj. Najsilnejší turnaj tejto sezóny sa hral zatiaľ na Považí, keď v Novom meste nad Váhom hralo až 16 dvojíc, pričom do hry zasiahlo až 24 začiatočníkov.. Veľkým posunom bola aj ITF-ka v Čunove (kategória G3, dotácia 2.000€ - pozn. red.), kde sme privítali dokonca aj svetovú mužskú jednotku Brazílčana Fonta. Dnes môžem s radosťou skonštatovať, že už „máme“ na Slovensku 5 areálov (Skalica, Nitra, Bratislava, Nové Mesto nad Váhom a Banská Bystrica), v ktorých sa dajú požičať beachtenisové pálky. S Banskou Bystricou sme na 99% dohodnutí na tom, že 20.9. by sa tam mal konať premiérový turnaj,“ doplnil prezident Beachtennis Slovensko Radovan Laco.     

Samotný turnaj sa hral v ideálnych poveternostných podmienkach, do Bratislavy pricestovali hráči z Topoľčian, Nitry, početné výpravy vyslala aj Banská Bystrica, Skalica, či Trnava. Úroveň turnaja pozdvihli nielen zaujímavé ceny a body do celoslovenských rebríčkov, ale aj celodenný stravovací servis. Po základných skupinách organizátori spestrili program súťažou o najpresnejšie podanie. Úlohou hráčov bolo trafiť loptičkou do v strede kurtu umiestneného prázdnej krabice (rozmery cca 45x30cm). U žien mala najpresnejšiu ruku Katarína Páleníková u mužov nedal nikomu šancu Rakúšan Schmidt, ktorý do čierneho trafil dva z celkovo troch svojich pokusov. Rakúsky beachtenisový prezident  a zároveň výborný hráč (v ITF rebríčku bol  už aj v TOP 50 – pozn. red.) však musel spolu so slovákom Miškovičom v mužskom finále skloniť hlavu pred vynikajúco zohratou domácou dvojicou Kurtiš-Pažický, ktorá turnaj zaslúžene vyhrala, dokonca bez straty setu. Svojimi pokusmi za mixážnym pultom sa prezentovali aj Radovan ŠabataIvkou Polívkovou, na moderátorskom poste určite nesklamal Miklušičák. U žien potvrdila svoje ambície nedávna účastníčka ME v anglickom Brightone Páleníková (v národnom rebríčku už na 5. mieste), aj keď sa na finále spolu s  novou spoluhráčkou Medvecovou-Plichtovou poriadne nadreli. Do finále sa dostali cez nasadené dvojky, Bystričanky Syč-Kriváňovú s Ternuščákovou, až po dramatickom supertajbrejku. Najvyššie nasadeným párom sa veľmi nedarilo, obe jednotky skončili už vo štvrťfinále. U žien sa líderkám rebríčka Wallnerovej Chrenkovou scvrkol celkový náskok už len na 5 bodov, takže tam to bude ešte veľmi dramatické. O to viac, že jeden z posledných turnajov tejto sezóny sa bude hrať v Banskej Bystrici a tam sú doma práve ich prenasledovateľky Syč-KriváňováTernuščákovou. Netreba tiež ale zabúdať, že do celoslovenského rebríčka sa zarátavajú aj body s medzinárodných turnajov. A tých je v kalendári ITF do konca roka ešte dosť...   

Výsledky

Muži

 

Mi.Ivan, A.Kakula

R.Sawicki, K.Sawicki

M.Schmidt,

P.Miškovič

R.Šabata

P.Miklušičák

Body

PORADIE

MIŠO&ADAM

 

4/6

1/6

7/6

1b

4

TRNAVA

6/4

 

2/6

2/6

1b

3

SHAKIRA

6/1

6/2

 

6/1

3b

1

AVANTGARD BOYS

6/7

6/2

1/6

 

1b

2

 

 

R.Laco,

T.Pecher

A.Kurtiš

M.Pažický

M.Milko,

A.Vach

BODY

PORADIE

DUNLOP

 

2/6

2/6

0b

3

GUMKÁČI

6/2

 

6/2

2b

1

LAVÁČIKOVIA

6/2

2/6

 

1b

2


Štvrťfinále
SHAKIRA - bye
TRNAVA – ĽAVÁČIKOVIA 5/7 2/6
DUNLOP – AVANTGARD BOYS 3/6 3/6
MIŠO&ADAM – GUMKÁČI 3/6 3/6
Semifinále
SHAKIRA – ĽAVÁČIKOVIA 6/1 6/0
AVANTGARD BOYS – GUMKÁČI 5/7 0/6
O 3.miesto
ĽAVÁČIKOVIA - AVANTGARD BOYS 0/6 3/6
Finále
SHAKIRA – GUMKÁČI 4/6 4/6

UMIESTNENIE:
1. GUMKÁČI (Andrej Kurtiš, Michal Pažický)
2. SHAKIRA (Martin Schmidt, Peter Miškovič)
3. AVANTGARD BOYS (Peter Miklušičák, Radovan Šabata)
4. ĽAVÁČIKOVIA (Michal Milko Andrej Vach)
5.-7.
TRNAVA (Roman Sawicki, Karol Sawicki)
DUNLOP (Radovan Laco, Tomáš Pecher)
MIŠO & ADAM (Michal Ivan, Adam Kakula)

Ženy

 

B.Syč-Kriváňová,

N.Ternuščáková

M.Mlynarčíková

I.Chrenková

J.Mihalovičová,

M.Šrámková

L.Syč-Kriváňová

V.Lašová

B

P

BB I

 

6/0

4/6

6/1

2b

2

BRUNETY

0/6

 

3/6

3/6

0b

4

NINDŽA

6/4

6/3

 

6/1

3b

1

BB II

1/6

6/3

1/6

 

1b

3

 

 

Z.Chrenková,

B.Wallnerová

K.Páleníková,

K.Medvecová-Plichtová

E.Šoltésová,

Z.Cisárová

I.Polívková,

V.Sedláková

B

P

BLONDÍNY

 

0/6

6/1

1/6

1b

3

SLOVAKIA

6/0

 

6/0

6/1

3b

1

TRNAVA

1/6

0/6

 

0/6

0b

4

DISCO GULE

6/1

1/6

6/0

 

2b

2

Štvrťfinále
Nindža – Trnava 6/0 6/0
Disco Gule – BB II 4/6 7/6 6/10
Blondíny – BB I 1/6 2/6
Brunety - Slovakia 0/6 0/6
Semifinále
Nindža – BB II 0/6 6/4 6/10
BB I – Slovakia 1/6 6/2 3/10
O 3.miesto
Nindža – BB I 2/6 5/7
Finále
BB II – Slovakia 0/6 0/6

UMIESTNENIE:

1. Slovakia (Katarína Páleníková, Katarína Medvecová-Plichtová)
2. BB II (Lucia Syč-Kriváňová, Veronika Lašová)
3. BB I (Barbora Syč-Kriváňová, Nikola Ternuščáková)
4. Nindža (Jana Mihalovičová, Marta Šrámková)
5.-8.:
Trnava (Zuzana Císarová, E. Šoltésová)
Blondíny (Zuzana Chrenková, Blanka Wallnerová)
Brunety (Iveta Chrenková, Marcela Mlynarčíková)
Disco gule (Valentína Sedláková, Ivana Polívková)

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo