Nitranky Hradecká s Benčovou budú reprezentovať SR na MS v plážovom tenise!

2013-07-13   |   www.plazovytenis.sk

V talianskej Cervii sa v dňoch 31.7.-4.8. uskutočnia majstrovstvá sveta v plážovom tenise a zastúpenie bude mať aj Slovensko. „Zatiaľ sme schopní postaviť medzinárodne konkurencieschopný tím iba u žien. Andrea Hradecká s Alenou Benčovou napriek tomu, že zatiaľ nemajú vhodný sparing na tréning, sa udržujú vo forme a zápasovú prax hľadajú na zahraničných turnajoch ITF. Tento rok boli už tiež v Nemecku i Rakúsku,“ prezrádza na úvod zo zákulisia Radovan Laco, prezident Beachtennis Slovakia.

Obe pochádzajú z Nitry, obe sú bývalé tenistky, Andrea dodnes trénuje. „V Nitre máme vďaka klubu 1.ABC Nitra ideálne podmienky, škoda len, že sa zatiaľ nechytilo viac dievčat. Neraz musím lanáriť svoje zverenky alebo kamarátky, aby sme si s Alenou vôbec zahrali. Pritom je to veľmi zaujímavý a zábavný šport,“ hovorí Andrea. Jej slová potvrdzuje aj Laco: „Je to tak. Zatiaľčo u mužov už ľudia za plážovým tenisom dokonca dochádzajú, u žien sa trošku trápime. Ale myslím si, že je len otázka času, kedy sa beach tennis dostane viac do povedomia verejnosti, a možno to bude práve vďaka Benčovej s Hradeckou. Veď dostať sa medzi 32 dvojíc, ktoré sa budú uchádzať o titul majsteriek sveta, to už predsa nie je maličkosť. A my túto možnosť ponúkame všetkým. Na Slovensku je tento šport stále nový, nikto v ňom výrazne nevyniká, nikto nezmeškal vlak,“ hádže rukavicu do ringu jeden zo zakladajúcich členov združenia 1.ABC Nitra, ktoré organizuje so súhlasom Slovenského tenisového zväzu oficiálne majstrovstvá Slovenska v tomto športe. Viac o turnaji na webstránke ITF.

Ak sa chcete stať oficiálnym partnerom majstrovstiev SR v plážovom tenise, medzinárodného ITF turnaja v Nitre (august), alebo len podporiť výjazd sympatických reprezentantiek SR na MS do Talianska, dajte o sebe vedieť! Kontakt: rado@plazovytenis.sk, 0905 246 741.

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo