Nové líderky v ženskom rebríčku

2014-08-08   |   www.plazovytenis.sk

Po štvrtom domácom turnaji majstrovstiev SR v plážovom tenise sa na čelo rebríčka žien prepracovali Blanka Wallnerová so Zuzanou Chrenkovou.

Pre niekoho prekvapujúco, no zaslúžene. Blanku a Zuzanu plážový tenis, ako sa vraví, "chytil". Druhé miesto na ich prvom prvom turnaji doma v Skalici im dodalo chuť a Wallnerová s Chrenkovou sa rozhodli vycestovať za týmto na Slovensku stále netradičným športom do Nového Mesta nad Váhom. A dobre urobili! Ženský turnaj vyhrali, každá si pripísala 30 bodov do národného rebríčka, čo v kombinácii s druhým miestom spred dvoch týždňov stačilo na to, aby všetky svoje konkurentky predskočili a stali sa priebežnými líderkami v rebríčku žien.

A nielen to. Že to s útokom na titul majstra SR myslia vážne potvrdzuje aj ich avizovaná účasť na tohtotýždňovom turnaji v Nitre, kde cestujú aj napriek zdravotným komplikáciam staršej z dvojice Blanky Wallnerovej, ktorú sme telefónom "našli" v skalickej nemocnici: "Museli mně hospitalizovat do špitálu, mněla sem strašné bolesti," začala na úvod po záhorácky staršia z dvojice. "Zajtra by mňe mjeli už pustiť dom a snáď stihnem aj nejaký ten tréning," nezaprela buldočiu povahu sympatická Blanka, ktorej želáme, nech je do soboty 100% fit pripravená potvrdiť aktuálnu výkonnosť. Ako sme sa ďalej dozvedeli, plážový tenis sa na Záhorí hráva sa už na dvoch kurtoch. Aj aktuálne líderky slovenského rebríčka Wallnerová s Chrenkovou trénujú 2-3 týždenne. Sú klasickým príkladom toho, že tento jednoduchý šport môže hrať ktokoľvek aj na tej najvyššej úrovni, pretože aktuálni lídri tak mužského, ako i ženského beachtenisového rebríčka nikdy nehrali profesionálne tenis.

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo