Páleníková opäť triumfovala a je na prahu TOP 50 rebríčka ITF!

2016-03-01   |   www.plazovytenis.sk

Slovenským mužom sa naopak stále nedarí na turnajoch ITF prejsť cez prvé kolo a nazbierať body, ktoré potrebujú ako soľ.

Hoci hrozilo, že do mužského pavúka sa nedostane 20.-21.2. na dvojturnaji vo Viedni ani jedna slovenská dvojica, dostali sa napokon dve. Kakula s Karlubíkom dostali divokú kartu a bratranci Sawicki boli odmenení za trpezlivosť z pozície náhradníkov. Kakula s Karlubíkom mali v oboch turnajoch “šťastie” na rovnakú dvojicu z Holandska, mimochodom tiež náhradníkov. Sobota Slovákom nevyšla, v nedeľu už súpera potrápili viac, no na druhé kolo to nestačilo.

Z celkového pohľadu snáď viac zaujali Sawickí, ktorí z pozície náhradníka potrápili nasadené dvojky, domácu dvojicu Krawcewicz, Schmidt, ktorá snáď dodnes analyzuje, ako mohla stratiť 6 gemov. “Keď nás súper podcení, dokážeme potrápiť kohokoľvek. Horšie je to, ak hráme s vyrovnanými alebo slabšími dvojicami. Chce to ešte veľa trénovať a popracovať na servise,  ale ešte viac na returne, kde sme mali najväčší nedostatok. Keď už sme sa dostali do hry, dokázali sme so súperom hrať,” hodnotí Karol Sawicki.

Už tradične najúspešnejším zástupcom Slovenska bola však Katarína Páleníková, ktorá sa nielenže nemusí spoliehať na divokú kartu alebo šťastie náhradníka, ale naopak v turnajoch ITF bez prize money patrí už medzi favoritky. Potvrdila to aj teraz, keď po boku s Venezuelčankou Correa ako tretia nasadená dvojica podľahli až v semifinále Maďarkám Erdélyi, Anikó Kovács. O deň neskôr však prehru tradičným rivalkám Slovenky oplatili, a to vo finále! Slovenská ženská jednotka Páleníková si tak pripísala ďalší triumf na okruhu ITF BTT a upevnila pozíciu jednotky v slovenskom rebríčku. V tom svetovom je už na 51.mieste (rebríček ITF k 29.2.2016).

 

Výsledky Slovákov - ITF bez prize money, Viedeň, Rakúsko (20.-21.2.)

 

 

Turnaj sobota 20.2.

 

muži
1.kolo
Dimopoulos, Martinis (GRE - 3) - K.SAWICKI, R.SAWICKI (SVK) 60 62
Boot, Van Haasteren (HOL) - KAKULA, KARLUBÍK (SVK) 61 60
ženy
1.kolo
Correa (VEN), PÁLENÍKOVÁ (SVK - 3) - voľný žreb
2.kolo
Kokkinou, Michail (GRE) - Correa (VEN), PÁLENÍKOVÁ (SVK - 3) 36 16
Semifinále
Correa (VEN), PÁLENÍKOVÁ (SVK - 3) - Erdélyi, A.Kovács (HUN - 2) 46 26

 

Turnaj nedeľa 21.2.

 

muži
1.kolo
KAKULA, KARLUBÍK (SVK) - Boot, Van Haasteren (HOL) 46 36
K.SAWICKI, R.SAWICKI (SVK) - Krawcewicz, M.Schmidt (AUT - 2) 26 46
ženy
1.kolo
Correa (VEN), PÁLENÍKOVÁ (SVK) - voľný žreb
2.kolo
Correa (VEN), PÁLENÍKOVÁ (SVK - 3) - Kokkinou, Michail (GRE) 61 60
Semifinále
Svaronka, Tumsevica (LAT) - Correa (VEN), PÁLENÍKOVÁ (SVK - 3) 57 57
Finále
Correa (VEN), PÁLENÍKOVÁ (SVK - 3) - Erdélyi, A.Kovács (HUN - 2) 62 36 75

 

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo