Plážový tenis 3/3: Hradecká s Ráczom obhájili

2011-08-15

Na treťom z troch plánovaných nitrianskych turnajov sa objavilo 7 dvojíc, viacerí stabilní účastníci chýbali z najrôznejších dôvodov: napríklad A. Benčová na dovolenke, Csillagovci ale i napríklad DJ Michal v práci, Mi. Ivan zranený..

Napriek tomu sa zišla kvalitná konkurencia a v počasí, ktoré konečne začalo zodpovedať augustu, sme si užili snáď jeden z najvydarenejších turnajov, v ktorom víťazstvo z posledného turnaja obhájila Andrea Hradecká s Heňom Ráczom. Účasť vo finále bola pre Beogradskych Bijakov iste úspech, keď zvážime Ginovu cestu na turnaj - 4 hodiny, ktoré mal v úmysle prespať, strávil na srbsko-maďarských hraniciach a zo spánku nebolo nič..

Tretie miesto určite potešilo otca s dcérou - Ivana s Dankou Novákových. V súboji o bronzovú medailu im totiž stáli dvaja obri - Matej Ivan a Martin Kraščenič. Novákovci, skúsený plážový tenista Ivan a šikovná tenistka Danka, si však postrážili víťazstvo 6:3, 6:3 a Maťkovcom nechali len "zemiakovú".

Potešila aj účasť Juliena - Francúza pracujúceho v Zl. Moravciach, ktorému sa plážový tenis zapáčil minule natoľko, že tentokrát nemal problém prísť aj sám, bez akejkoľvek partie, a dúfal, že si parťáka nájde priamo na mieste. Stalo sa - s Ľudom Vincom vytvorili nevyspytateľnú dvojicu, ktorá zostala len o chlp pred bránami semifinále.

Výsledky 

Semifinále

Vespa – Maťkovci 2:0 (6:4, 6:2)

Novákovci – Beogradski Bijaci 1:2 (6:4, 4:6, 6:10)

O 3. miesto

Maťkovci – Novákovci 0:2 (3:6, 3:6)

Finále

Vespa – Beogradski Bijaci 2:0 (6:1, 6:5)

 

Umiestnenie

1. Vespa (A. Hradecká, Rácz)

2. Beogradski Bijaci (Pecher, Grega)

3. Novákovci (Novák, D. Nováková)

4. Maťkovci (Ma. Ivan, M. Kraščenič)

5. Emperor (Vinco, Julien)

6. Dunlop (Laco, Brezina)

7. Profíci (Krajčík, Šebok)

Výsledky zo skupiny:

 

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo