Plážový tenis na Festivale Divokej vody

2015-07-01   |   www.plazovytenis.sk

Prvé dva turnaje majstrovstiev SR 2015 v plážovom tenise poznačil nízky počet dvojíc. Ozajstný začiatok beachtenisovej sezóny v SR nás teda čaká zrejme práve v Čunove. Turnaj, pôvodne plánovaný na 2 dni, sa odohrá len v sobotu 4.7.. Prečo? “Aj keby sa mohlo zdať, že je to reakcia na slabé obsadenie prvých dvoch turnajov, to je skôr podporný dôvod. Ten hlavný je, že hotel a bungalovy Areálu Divoká voda na rozdiel od minulých rokov nie sú k dispozícii a my sa považujeme za zodpovedného organizátora. Nemôžeme naplánovať turnaj na 2 dni, pokiaľ nevieme ponúknuť ubytovanie aspoň hráčom, ktorých by sme z hľadiska hracieho modelu nútili hrať oba dni,” vysvetľuje Michal Ivan, generálny sekretár Slovenskej asociácie plážových športov (SAPŠ), ktorá na FDV organizuje okrem beachtenisu aj plážový volejbal.

Nie je však dôvod smútiť, skôr naopak. “Po prvé, nikto nie je viazaný na konkrétne ubytovanie a každý si ho môže a nemusí zabezpečiť ako chce. Po druhé, štartovné nebude príliš vysoké, keďže nebude zahŕňať žiadne ubytovanie. No a napokon, keďže turnaj je 1-dňový, druhý festivalový deň si môžu beachtenisti naplno užiť ostatné aktivity,” znie stručný výpočet M.Ivana.

Kto by sa predsa chcel ubytovať v areáli, úplne beznádejné to nie je. Zopár miest vraj voľných je a stanovať sa dá tiež. Kontaktovať treba recepciu Areálu Divoká voda.

 

Ako bude vyzerať turnaj majstrovstiev SR na FDV 2015?


Harmonogram
sobota 9 -17h muži (open), ženy (open)
kapacita spolu max. 24 dvojíc 

Štartovné zahŕňa

 • turnaj o prize money a vecné odmeny (štandard M-SR: garantovaných minimálne 5 setov)
 • 5 festivalových žetónov (za 5 žetónov sa dá kúpiť 5 aktivít á 1 žetón alebo 5 pív alebo 5 káv alebo 1 cigánska + 1 pivo + 1 aktivita v hodnote 1 žetónu. Kompletný cenník na festivalovom webe)
 • drink Staropramen COOL (0,5l plechovka)
 • vodu (min. 1,5l)
 • ovocie


Výška štartovného
10€ / osoba
Beach Tennis Slovakia III/2015 je turnajom majstrovstiev SR v plážovom tenise, zúčastniť sa ho môžu iba členovia Slovenskej asociácie plážových športov (SAPŠ) v sekcii plážový tenis (kto nie je členom SAPŠ a chce sa ním stať, môže tak urobiť na mieste vyplnením prihlášky a zaplatením členského 3€).
Štartovné sa platí na mieste.

O čo sa hrá?

 • o body do rebríčkov Beach Tennis Slovakia (M-SR)
 • o vecné odmeny
 • o prize money

 

Prize money

 • výška prize money je stanovená vzorcom počet účastníkov krát 10 eur
 • dotácia je medzi mužov a ženy rozdelená rovnomerne (50:50)
 • prize money v každom turnaji dostanú iba víťazi

Príklad:

Turnaja sa zúčastní 20 mužov a 10 žien. Celková výška Prize money je 30 x 10€ = 300€ a rozdelí sa rovnomerne medzi mužov a ženy. Víťazné dvojice by si odniesli po 150€ (aj u mužov, aj u žien).


Prihlasovanie
Prihlasovať sa dá do štvrtku 2.7. (vrátane) prostredníctvom portálu Sportimea.com. Viac informácií nájdete a prihlásiť sa môžete tu.

 

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo