Poznáme nových majstrov sveta v plážovom tenise

2015-08-07   |   www.plazovytenis.sk

V oboch kategóriách ide o prekvapujúcu správu. Nejde pritom o krajinu pôvodu - Taliani plážovému tenisu dlhodobo dominujú - ale o to, že nevyhrali ani nasadené jednotky, ani úradujúci majstri sveta.

Nasadené jednotky a obhajcovia titulu v mužskej časti, Alessandro Calbucci a Marco Garavini, podľahli práve novým šampiónom v skvelom predstavení výsledkom 67(2) 76(1) 64. Keď v druhom semifinále podľahli tretí nasadení Brazílčania Marcus Ferreira a Thales Santos dvojici Luca Cramarossa a Marco Antonelli, bolo jasné, že titul ostane v Taliansku. Aj keď Cramarossa po ňom veľmi túžil a Antonelli sa dokázal pozviechať zo zdravotných problémov v štvrťfinálovom zápase proti Rusom Burmakinovi s Kuptsovom, Cappelletti a Marighella situáciu zvládli a po vyradení úradujúcich šampiónov svojich krajanov "zhltli" výsledkom 76(3) 60.

U žien to bolo pestrejšie, do finále sa dostala nemecko-venezuelská dvojica Maraike Biglmaier s Patriciou Diaz, po 6 rokoch čisto talianskych finálových zápasov. Nové šampiónky Flaminia Daina a Giulia Gasparri nestratili na turnaji ani set, do tajbrejku ich dokázali dostať iba superfavoritky Federica Bacchetta and Sofia Cimatti v semifinále, no aj s nimi si napokon Daina a Gasparri poradili v dvoch setoch 61 76(3). To im dodalo rozhodujúcu dávku sebavedomia, a Nemku s Venezuelčankou v nedeľu zdolali už hladko 64 61.

Na majstrovstvách sveta 2015 v Cervii malo zastúpenie aj Slovensko, tentokrát iba v osobe Kataríny Páleníkovej, ktorá hrala vo dvojici s Maďarkou Zsuzsannou Kovács vďaka divokej karte organizátora. Žiaľ, "Katka a Žuža" dieru do sveta neurobili - už v prvom kole im žreb prisúdil práve neskoršie finalistky Biglmaier / Diaz a slovensko-maďarská dvojica vypadla po výsledku 62 63. V súťaži útechy to už bolo lepšie - Páleníková / Kovács vyhrali 2 z 3 zápasov.

Úradujúca majsterka SR Katarína Páleníková nastúpila aj v zmiešanej štvorhre po boku so Španielom Gerardom Rodriguezom. Všetky jej výsledky z MS 2015 v Cervii nájdete na tejto stránke.

 

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo