Prague Beach Tennis Open 2009

2010-01-10

Medzinárodné majstrovstvá ČR v plážovom tenise

zľava: Rado Laco, Edvard Kožušník, Alex Mingozzi, Michal IvanV dňoch 28.-31.12.2009 sa v Prahe konal jeden z dvoch najväčších turnajov beachtenisového okruhu na svete (turnaj kategórie G1 s dotáciou 10.000 USD). Plážový tenis sa dnes hrá takmer výlučne v štvorhre, v Prahe si sily zmeralo 32 mužských a 16 ženských dvojíc.

Vo svete plážovému tenisu dominujú Taliani. Z top 20 mužského rebríčku je 19 Talianov a jediný votrelec má v kolónke krajina San Marino. Až v tretej desiatke nájdete zástupcov iných národov – najlepší „netalian“ je Belgičan Janssens na 21. a hneď za ním Čech Lukáš Mrňavý. U žien je situácia podobná, akurát Poľky Kaleta a Rosolska dýchajú na chrbát Taliankam zbližšia – 11. priečka.

Na turnaj sa kvalifikovalo 96 hráčov z 13 krajín – Talianska, San Marina, Poľska, Belgicka, Švajčiarska, Česka, Slovenska, Rakúska, Slovinska, Chorvátska, Nemecka, Maďarska a Španielska. Organizátorom sa podarilo prilákať 15 hráčov z mužskej top 50 plus žijúcu a stále hrajúcu legendu tohto športu Alexa Mingozziho. Mohlo ich byť ešte viac, nebyť neustálych sporov v rámci Talianska.

Prague Beachtennis Open 2009Nás teší, že medzi ostatnými 12-timi visela poprvýkrát aj slovenská vlajka. Priekopníkmi tohto športu na Slovensku sa stala dvojica Ivan / Laco, ktorá privítala pozvanie priateľov z Českej asociácie plážového tenisu (ČAPT). Jej prezidentom je Edvard Kožušník, známa tvár z politických kruhov (momentálne europoslanec za ČR), ktorý mal na organizácii dnes už veľmi prestížneho podujatia najväčší podiel. Edvard objavil čaro tohto športu na cestách po svete a od roku 2007 sa najmä vďaka nemu tento šport v ČR, krajine bez mora, etabloval tak, že Lukáš Mrňavý je druhým najlepším netalianskym tenistom (22. celkovo) v rebríčku ITF (plážový tenis patrí pod ITF). Prague BT Open 2009 bol už tretím ročníkom majstrovstiev ČR – viac o ňom nájdete na www.praguebtopen.cz.

Dieru do sveta slovenská dvojica pri svojej premiére neurobila – podľahla v prvom kole páru Kožušník / Amboni 1:6, 0:6 a skončila na mieste 17.-32.

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo