Senzácia!

2014-07-09   |   www.plazovytenis.sk

Turnaja DUNLOP Beach Tennis Open Slovakia 2014 sa zúčastnila svetová jednotka beachtenisového rebríčka ITF Vinicius Font!

Sympatický "Vini" bol na Slovensku prvýkrát. Podľa vlastných slov sa už cestou sem veľmi tešil, a počas turnaja i po ňom z neho vyžarovala pohoda a spokojnosť. Organizátori sa tešia tiež - charizmatický Brazílčan je nielen nositeľom kvality ako špičkový hráč, na okruhu ITF Beach Tennis Tour je tento 29-ročný rodák z Ria de Janeiro veľmi populárny. "Je to pre nás veľká radosť a česť zároveň. Predstavte si, že organizujete turnaj v tenise a prihlási sa vám Rafael Nadal alebo Novak Djokovič," hovorí Michal Ivan, riaditeľ turnaja DUNLOP BT Open Slovakia. Turnaj je zaradený v kalendári Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) ako turnaj úrovne G3 s dotáciou celkovo 2000€. Organizátori si vzácneho hosťa aj patrične uctili - otváral celý Festival Divokej vody spolu s primátorom Bratislavy Milanom Ftáčnikom a top športovcami SR Janou Dukátovou a bratmi Hochschornerovcami.

Účastníci turnaja a návštevníci Festivalu Divokej vody mohli Fonta vidieť v akcii naživo v troch zápasoch, vo dvojici s Massimom Matteim (Taliansko). V štvrťfinále a semifinále stratila brazílsko-talianska dvojica dovedna len 4 gemy (6:2, 6:1, resp. 6:1 a 6:0), dramatickejšie to bolo až vo finále, kde nasadené jednotky potrápili v troch setoch Slovinci Brinovec a Čevka. Otvorených majstrovstiev SR v plážovom tenise sa zúčastnilo 30 hráčov zo 7 krajín (Taliansko, Brazília, Slovinsko, Maďarsko, Rakúsko, Česko a Slovensko), z toho až 10 hráčov a hráčok z prvej stovky svetového rebríčka.

Z piatich slovenských želiezok v ohni si najlepšie počínali Michaela Pochabová s Katarínou Páleníkovou (tretie miesto v ženskej súťaži, hrala sa skupina každý s každým v zmysle regulí ITF). Ďalšia Slovenka Alena Benčová využila unikátnu príležitosť zahrať si s Taliankou Silviou Zanuttini (42.miesto v rebríčku ITF), nestihla sa však počas turnaja dostatočne s Taliankou zohrať a táto dvojica skončila až štvrtá. Ženskú časť vyhrali suverénne Maďarky. U mužov za Slovensko bojovala jediná dvojica - úradujúci majster SR Radovan Laco so 16-ročným Topoľčancom Adamom Kakulom mali najskôr šťastie - v prvom kole voľný žreb. Potom však žiaľbohu neprekvapili a turnajovým dvojkám Gimpel (BRA), Fontana (ITA) podľahli hladko 0:6, 1:6 a s turnajom sa rozlúčili hneď po svojom prvom zápase. Slovenský beachtennis čaká kopa práce, dostal však ten správny impulz. Najbližší turnaj národnej série majstrovstiev Slovenska sa hrá v nedeľu 13.júla v Skalici. Viac info na www.plazovytenis.sk.

 

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo