Sezóna 2013 začala už aj na Slovensku

2013-05-28   |   rl

Počasie zatiaľ tento rok plážovému tenisu na Slovensku nepraje. Aj napriek tomuto faktu sa na nitrianskom kúpalisku odohral prvý tohtoročný turnaj M-SR. „Po tom, čo sme museli zrušiť resp. preložiť začiatok sezóny, to nevyzeralo ružovo ani túto nedeľu. Navyše predpoveď počasia bola oveľa horšia, ako skutočnosť, a zbytočne podľa mňa odradila veľa hráčov. Aj napriek tomu sa v Nitre zišla skoro kompletná slovenská špička, nechýbala ani najväčšia nádej slovenského beachtennisu iba 15-ročný Topoľčanec Adam Kakula“, hodnotil v úvode organizátor a prezident Beachtennis Slovakia Radovan Laco.

Najmladším zúčastneným hráčom na turnaji bol však iba 14-ročný domáci odchovanec Samuel Rácz. Samo sa profesionálne venuje hokeju, avšak pochádza zo športovej rodiny: „Otec ma na plážové kurty vodí často, v podstate dennodenne tu trénujú buď plážový volejbal alebo beachtennis. Tak sa tu často spolu so svojimi súrodencami ocitnem aj ja a navyše ma to baví a je to celkom pekné spestrenie mojich športových aktivít“, tešil sa zatiaľ v histórii najmladší súťažný hráč plážového tenisu na Slovensku.

Najdramatickejším zápasom prvého tohtoročného turnaja bol práve posledný finálový, kde si víťazstvo po tajbrejkovej dráme proti najvyššie nasadenému páru Laco, Rácz st. vybojoval nováčik na okruhu Rudolf Mišuta spolu so skúseným Ivanom Novákom. Rudo je bývalý tenista, beachtenisovú raketu však držal v ruke iba druhýkrát. “Chalani ma zavolali tri dni pred turnajom na tréning, poď vyskúšaj – uvidíš. Je to niečo iné, určite prídem aj nabudúce. Rado s Heňom, nám tú finálovú prehru asi tak ľahko nezabudnú, takže to bude chcieť potrénovať, zhodiť nejaké to kilečko a hlavne zlepšiť servis, s ktorým nie som zatiaľ spokojný“, dodal na záver sympatický Nitran. Najbližší turnaj je naplánovaný na nedeľu 16. júna, ešte predtým však Beachtennis Slovakia vysiela v dňoch 30.-31.5. dve dvojice na medzinárodný turnaj ITF G4 do rakúskeho Korneuburgu.

VÝSLEDKY:

Skupinová fáza:

 

Laco, Rácz

Kakula, Dunda

Novák, Mišuta

Rácz S., Rajnoha

 

Body

Poradie

Laco, Rácz

 

6:5

4:6

6:4

2b

2

Kakula, Dunda

5:6

 

1:6

6:0

1b

3

Novák, Mišuta

6:4

6:1

 

6:2

3b

1

Rácz S., Rajnoha

4:6

0:6

2:6

 

0b

4

SEMIFINÁLE:

Ivan Novák, Rudo Mišuta – Dávid Rajnoha, Samuel Rácz 2:0 (6:0, 6:1)

Radovan Laco, Henrich Rácz – Mikuláš Dunda, Adam Kakula  2:0 (6:4, 6:5)

O 3.miesto:

Mikuláš Dunda, Adam Kakula - Dávid Rajnoha, Samuel Rácz 2:0 (6:2, 6:5)

FINÁLE:

Ivan Novák, Rudo Mišuta – Radovan Laco, Henrich Rácz 2:1 (5:6,6:3,10:7)

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo