Slovensko a beachtenis v roku 2014

2014-01-07

Milí športoví priatelia, priaznivci plážového tenisu!

Čoskoro  otvárame už piatu beachtenisovú sezónu, z toho už tretí rok po dohode so Slovenským tenisovým zväzom organizujeme v tomto športe majstrovstvá SR. Vráťme sa však trochu do histórie plážového tenisu na Slovensku. V závere roku 2009 sme spolu s Mišom Ivanom na pozvanie našich českých susedov vycestovali na medzinárodný ITF turnaj do Prahy. Sami príjemne prekvapení úrovňou a organizáciou turnaja sme sa na svojom vôbec prvom turnaji veľa naučili a aj keď naše konečné resumé znelo jeden (!) uhratý gem, v ničom nás to neodradilo. Naopak v roku 2010 a 2011 sa už konal ohruh turnajov aj u nás. Postupne sme ukázali plážový tenis aj v iných slovenských mestách a na jeseň 2011 si plážový tenis vyskúšali na kurtoch bratislavskej Slávie dokonca aj tenisti ako Kližan, Sekáč, Suchá, Čepelová, Bruthans a ďalší. V závere minulej sezóny sa po druhýkrát na Slovensku konal ITF turnaj kategórie G4, s účasťou hráčov z 3 krajín.

Je pred nami ďalšia majstrovská sezóna. V praxi to znamená, že na domácich turnajoch majstrovstiev SR a medzinárodných turnajoch ITF (uznávajú sa do M-SR), každý z dvojice získava body do rebríčka jednotlivcov, ktorý je priebežne zverejňovaný na tejto webstránke. Tí, ktorí do bojov o titul majstra SR zasiahli minulý rok, si pre nasadenie do turnajov prenášajú 25% z bodov získaných v roku 2013. Kalendár domácich turnajov M-SR nájdete na tejto stránke v sekcii Turnaje, medzinárodné ITF turnaje na stránke Medzinárodnej tenisovej federácie. Vrcholom sezóny na Slovensku budú otvorené majstrovstvá SR v plážovom tenise. Tradičný slovenský ITF turnaj DUNLOP Beachtennis Open Slovakia sa presúva z Nitry do Čunova, kde bude v dňoch 5. - 7.júla 2014 súčasťou športovo-hudobného Festivalu Divokej vody. Turnaju oproti minulému roku stúpa rating (z G4 na G3) a vôbec poprvýkrát sa na Slovensku bude v plážovom tenise bojovať o prize money, a to hneď v celkovej výške 2.000€! To všetko sľubuje hojnú účasť a vyššiu kvalitu. Prihlásiť na tento turnaj sa môžete do 21.6.2014, 14:00h prostredníctvom oficiálneho ITF formulára (entry form).

Do majstrovstiev SR sa môže zapojiť ktokoľvek (registrovaný tenista, tréner, amatér, juniori, Jožko z ulice..), len musí byť zapísaný do registra Beachtennis Slovakia. Registračný poplatok pomáha finančne vykryť administráciu okruhu a poplatky voči ITF. Formulár nájdete v sekcii pravidlá: www.plazovytenis.sk/pravidla. Majstrovstvá SR 2014 začínajú v nedeľu 15.6. v Lieskovci pri Zvolene (areál Lieskovského tenisového klubu).

Vážení športoví priatelia, beachtenisoví spoluhráči. Pre nás v Beachtennis Slovakia je šport v prvom rade o zdraví, pohybe a Fair play. Kto ho chce vziať vážnejšie, profesionálnejšie, tomu nech je motiváciou svetový rebríček ITF, v ktorom má vďaka našej činnosti už 3 roky zastúpenie aj Slovensko. A nielen zastúpenie – Andrea Hradecká s Alenou Benčovou našu krajinu dôstojne reprezentujú na najvyššom fóre – vlani vylepšili svoj výsledok z premiéry na MS (2012) a skončili medzi najlepšími 16 dvojicami sveta! Radi by sme našli aj mužskú dvojicu, ktorá by bola konkurencieschopná minimálne v Európe. Možností konfrontácie je v okolitých štátoch dosť – veľa ITF turnajov sa hrá v Rakúsku, Maďarsku, ČR, Nemecku atď. Kolísku plážového tenisu – Taliansko – máme tiež takpovediac za humnami. Podmienky sú vytvorené, stačí sa chopiť príležitosti alebo aspoň hrať beachtennis jednoducho pre zábavu či svoje zdravie.

V napĺňaní tohto cieľa Vám všetkým držím palce
Rado Laco, prezident Beachtennis Slovensko

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo