Slovensko na MS družstiev do Moskvy!

2017-05-23   |   www.plazovytenis.sk

Slovensko sa prvýkrát zúčastní najprestížnejšej tímovej súťaže vo svete plážového tenisu.

Majstrovstvá sveta družstiev sa tradične konajú v Moskve. Ročník 2017 sa uskutoční v dňoch 10.-16.júla.

Slovensko bude s najväčšou pravdepodobnosťou zaradené do kvalifikácie, keďže počet účastníkov je obmedzený na 24 krajín, pričom prvých 20 krajín podľa výsledkov MS 2016 ide priamo do hlavnej súťaže (direct acceptance) a všetky ostatné prihlásené krajiny sa pobijú o zvyšné 4 miestenky v kvalifikácii. Vlaňajších MS sa zúčastnilo 32 krajín a SR medzi nimi nebola.

Nominácia SR

Beach Tennis Slovakia v súlade s princípmi a kritériami nominácie na MS družstiev v Moskve ponúkol možnosť reprezentovať SR na tomto podujatí prvým dvom Slovákom a Slovenkám v rebríčku ITF Beach Tennis World Rankings. Mužský tím potvrdil účasť v najsilnejšom zložení, u žien Katarína Páleníková (25. miesto na svete, prvá zo Sloveniek v rebríčku ITF) po dlhšom zvažovaní účasť napokon odmietla a jej miesto zaujala z pozície náhradníčky Rebeka Zálešáková (tretia zo Sloveniek v ITF rebríčku). Slovenský tím teda pocestuje v zložení Adam Kakula, Adam Karlubík, Denisa Antolíková, Rebeka Zálešáková + Michal Ivan (kapitán družstva).

Kvalifikácia sa hrá v dňoch 10.-11.7., hlavná súťaž začína 12.7. a končí 16.7.2017.

Historicky prvá účasť SR na tomto podujatí je možná najmä vďaka tomu, že štát prostredníctvom Slovenského tenisového zväzu tento rok prvýkrát podporil plážový tenis finančným príspevkom z verejných zdrojov. Reprezentáciu SR v plážovom tenise zabezpečuje v roku 2017 Slovenská asociácia plážových športov na základe dohody so STZ.

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo