ŠTARTUJEME!

2015-06-18

Ostrý začiatok majstrovstiev SR v plážovom tenise (M-SR) 2015 už hlasno klope na dvere! Začíname v posledný júnový víkend: v sobotu turnajom v areáli bratislavskej Slávie Agorfert a hneď na druhý deň si M-SR odkrútia súťažnú premiéru na východe republiky, v nádhernom areáli Silva Ranč Čaňa (Košice). Na oboch turnajoch súťažíme tradične o vecné odmeny, o body do celoslovenských rebríčkov M-SR, ale tento rok prvýkrát aj o prize money. ,,K vrcholovému športu peniaze patria a tenis nie je výnimkou. Plážový tenis v našich podmienkach zatiaľ nevie vygenerovať také turnajové dotácie, na aké sú tenisti zvyknutí na svojich turnajoch. Myslíme si však, že nejaké prize money sú lepšie ako žiadne a sérii M-SR to môže len pomôcť," predostrel na úvod vedúci sekcie plážového tenisu Slovenskej asociácie plážových športov (SAPŠ, organizátor M-SR) Radovan Laco.

"Nemáme veľké oči a ideme poctivou cestou, krok za krokom. Použijeme model, ktorý sa nám rokmi osvedčil v inej súťaži. Zo štartovného vybratého od každého účastníka na každom jednom turnaji M-SR poputuje 1,50€ do banku, ktorý sa rozdelí po skončení sezóny medzi najlepších v konečnom rebríčku. Výška banku bude priebežne aktualizovaná na webe www.plazovytenis.sk. V SAPŠ sme sa rozhodli túto myšlienku podporiť aj takým spôsobom, že k ku každému 1,50€ zo štartovného pridáme ďalších 1,50€ zo zdrojov SAPŠ, čím sa bank zdvojnásobí! Ak sa M-SR 2015 zúčastní napríklad 300 účastníkov, na konci sezóny sa bude rozdeľovať bank prize money vo výške 300 krát 3, t.j. 900 eur a to už podľa nás vyzerá zaujímavo,"  hovorí bližšie k nauzaujímavejšej novinke R. Laco, ktorý v M-SR plní úlohy súťažného riaditeľa.

SAPŠ organizuje M-SR v plážovom tenise na základe zmluvy so STZ ako sériu domácich turnajov konaných v klasifikačnom období (2015: do 1.11.2015), pričom uznáva v plnej výške body hráčov dosiahnutých na turnajoch ITF kdekoľvek vo svete, pokiaľ o nich hráč včas informuje sekciu Beach Tennis Slovakia SAPŠ (viac viď Klasifikačný a Registračný poriadok M-SR). Tento rok pribudnú do kolotoča Beachtennisu Slovensko hneď dve nové mestá, okrem spomínanej Čane bude mať plážový tenis premiéru aj na Hornej Nitre - v Handlovej. V tomto momente je už zaradený do medzinárodného kalendára ITF Beach Tennis Tour aj jeden slovenský turnaj, ktorý sa bude konať v dňoch 28.-30.8. na kúpalisku v Nitre. Všetky podstatné informácie nájdete na stránke plazovytenis.sk, vrátane linku pre prihlasovanie na prvé dva turnaje, ktoré bude spustené v najbližších hodinách!

 

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo