Triumf Hradeckej s Cervanovou, Nitrania Kurtis s Kopeckým do top 10

2012-07-02   |   rl

Na Nitrianskej pláži zasiahol do bojov rekordný počet dvanásť dvojíc (9 mužských, 3 ženské). U mužov bol nasadenou jednotkou pár Kakula, Novák (skončili napokon v turnaji na 3.mieste ), u žien potvrdila úlohu favoritiek dvojica bývalých hráčok WTA okruhu v tenise Ľudmila CervanováAndrea Hradecká. Piešťanka Cervanová cestovala na turnaj do Nitry po prvýkrát. „Milo ma prekvapila organizácia turnaja, navyše vyšlo aj počasie a na kúpalisku bolo veľa divákov. Dnes som si zahrala trochu menej, ale dúfam, že na ďalší turnaj sa prihlási o čosi viac babských dvojíc“. Nováčikmi na okruhu je aj domáca nitrianska dvojica tenistov Andreja KurtisMarek Kopecký. Tá vhupla do plážtenisového kolotoča naozaj excelentne a aj napriek menším zdravotným komplikáciám turnaj vyhrala a razom sa ocitla v top 10 slovenského rebríčka. Naopak o líderskú pozíciu prišiel Nitran Henrich Rácz, kdeho ho opäť strieda Rado Laco. U žien si líderstvo udržala nedávna účastníčka MS Andrea Hradecká. Na reportáž o „výjazde“ dvojice Hradecká - Benčová do bulharskeho Burgasu sa môžete tešiť už čoskoro, uverejnená bude na www.plazovytenis.sk a tiež v oficiálnom mesačníku STZväzu TENIS. Víťazom gratulujeme a už teraz sa tešíme na ďalší turnaj, ktorý možno bude mimo mesta Nitra. Radi tiež pomôžeme prípadným záujemcom s vybavením na plážový tenis! Svoj záujem o organizáciu turnaja zaradeného do okruhu M –SR pod hlavičkou STZ hláste na tel. č. 0905 246 741, prípadne mailom na rado@plazovytenis.sk.