Začala sa sezóna 2017!

2016-10-07   |   www.plazovytenis.sk

Ešte sme neukončili sezónu 2016 a už na dvere klope nová. Profesionálny kolotoč nepozná prestávku, akonáhle jedna sezóna skončí, druhá začína. V prípade plážového tenisu v SR bol týmto zlomovým dátumom 3.október 2016 (do 2.10. sezóna 2016, od 3.10. sezóna 2017). K uzavretiu sezóny 2016 chýba ešte prečistenie členskej základne (niektorí hráči a hráčky z aktuálneho rebríčka ešte nezaplatili členské pre ročník 2016) a uzavretie rebríčkov majstrovstiev SR 2016. Na základe rebríčkov uzavretých v zmysle Klasifikačného a Registračného poriadku platných pre rok 2016 budú vyhlásení majstri SR, možno naposledy ako jednotlivci!

Súťaže v organizovanom plážovom tenise v SR sa totiž menia. Asi najviditeľnejšou zmenou bude samotná koncepcia majstrovstiev SR. Doteraz (2012 - 2016) bol titul majstra SR výsledkom dlhodobej súťaže - za majstra SR bol vždy vyhlásený prvý muž / prvá žena konečného rebríčka Beach Tennis Slovakia. Po novom majster Slovenska vzíde z jedného turnaja, ktorý bude vopred zaradený v kalendári ako Majstrovstvá SR.

Zaujímavou zmenou je tiež organizácia domácich súťaží až v troch kategóriách. Namiesto jednej doterajšej (kategória N) ide o spomínaný turnaj M-SR (jediný turnaj tejto kategórie) a kategórie SR A a SR B. Najmä turnaje SR B by mali byť maximálne prístupné ako pre účastníkov, tak pre organizátorov.

Viac o zmenách prinesieme onedlho v samostatnom článku, zatiaľ si môžete preštudovať nové súťažné dokumenty - nájdete ich na podstránke Pravidlá.

 

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo