Zmeny v plážovom tenise pre rok 2016

2015-12-30   |   www.plazovytenis.sk

Medzinárodná tenisová federácia (ITF), strešná organizácia plážového tenisu, informovala o zmenách v tomto športe pre rok 2016.

Vybrali sme z nášho pohľadu tie najpodstatnejšie. Mení sa aj bodovanie (nielen označenie turnajov), deľba prize money a ďalšie súvislosti. O ďalších významnejších zmenách sa dozviete z tohto dokumentu (angličtina). Ak ste zvedaví na kompletné znenie pravidiel a predpisov pre plážový tenis pre rok 2016 so všetkými zmenami, nájdete ich na podstránke Pravidlá tejto stránky alebo na tejto podstránke webu ITF (angličtina). Vzhľadom k tomu, že Beach Tennis Slovakia ako organizátor majstrovstiev SR v plážovom tenise (M-SR) uznáva výsledky účastníkov M-SR z ITF turnajov, zmeny v bodovaní ITF turnajov sa dotknú aj majstrovstiev SR. Ako konkrétne, to prezrádza nový Klasifikačný poriadok, účinný od 31.12.2015.

Zmeny v pravidlách plážového tenisu

Jedinou zmenou, ktorá stojí za zmienku, je zahrnutie stĺpov medzi permanentné prekážky. To znamená, že tím, ktorého hráč odohrá loptičku do poľa súpera za pomoci stĺpu (na ktorom je upevnená sieť), stráca bod.

Zmeny v organizácii súťaží

Najvýznamnejšou zmenou je určite zmena v kategorizácii medzinárodných turnajov ITF. Z doterajšieho značenia zostáva nezmenená iba najvyššia zo 7 úrovní - majstrovstvá sveta označované ako A1. Všetky ostatné úrovne sa menia - jednak ich označenie, jednak bodovanie. Po novom sa už nebude hovoriť o turnajoch B1, B2, G1, G2, G3, G4, ale o kategóriách podľa dotácie - toto je nová kategorizácia:

Majstrovstvá sveta (A1)
$ 50.000 / $ 35.000 + H
$ 25.000 / $ 15.000 + H
$ 10.000
$ 6.500
$ 2.500
Bez prize money

« Späť na úvod
DunlopIsometiMATESTZXbeachBORGwebSportimeaLogo